Wykonywanie odcisków negatywowych z MorfiPLAST-u

Wykonywanie odcisków negatywowych z MorfiPLAST-u

Tym razem coś miłośników szeroko pojętych prac plastycznych.

Dzięki uprzejmości Joasi Kowalskiej-Wolszczak z lubelskiej Pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego „Żywioły Ziemi” możemy zaprezentować kolejne sposoby wykorzystania MorfiPLAST-u. Tym razem, jako tworzywa do wykonywania odcisków negatywowych, i jak można się domyślać – do późniejszego wykorzystania tych odcisków, jako form do produkcji kopii pierwotnego pozytywu:).

Poniżej przedstawiamy dokumentację fotograficzną z całego procesu wykonywania odcisków. Warto przy tej okazji zauważyć kilka szczegółów:

  • Nałożenie większej ilości MorfiPLAST-u na nasz oryginał może skutkować szybkim wychłodzeniem. Warto więc w trakcie przygotowywania masy plastycznej MorfiPLAST-u podgrzać także kopiowany element.
  • Uzupełnianie gotowego odcisku za pomocą niewielkich kawałków MorfiPLAST-u jest bardzo dobrym sposobem. Materiał idealnie się łączy ze sobą i łatwiej w ten sposób zadbać o szczegóły
  • Nagrzewanie fragmentów naszego negatywu odbyło się przy użyciu suszarki do włosów – sposób tyleż prosty co skuteczny.
  • Grubość ścianki dostosowujemy do okoliczności i potrzeb. Cieńsze ścianki odcisku zachowają elastyczność, grube ścianki zapewnią odpowiednią sztywność.