MorfiPLAST i zastosowanie domieszki fosforyzującej

MorfiPLAST i zastosowanie domieszki fosforyzującej

Stosowanie domieszek i dodatków razem z MorfiPLAST-em to nic trudnego. Wystarczy odrobina uwagi i przestrzeganie kilku prostych reguł. 

Domieszki fosforyzujące w większości "świecą" w ciemności zielonkawym światłem. Zupełnie inną sprawą jest to, jaka jest barwa domieszki w świetle widzialnym. W naszym przykładzie użyliśmy domieszki niebieskiej, gdyż najlepiej udaje się pokazać rozprowadzenie koloru w trakcie procesu. 

  • Na przygotowany w gorącej kąpieli wodnej MorfiPLAST, któremu wstępnie nadaliśmy postać "listka" 1 nasypujemy domieszkę. 
  • Trzeba pamiętać, że barwniki i domieszki są z reguły bardzo wydajne, tzn. ok. 5 g powinno wystarczyć na 1 kg MorfiPLAST-u. W naszym przykładzie użyliśmy 5g MorfiPLAST-u i 0.1g domieszki fosforyzującej 2 czyli trochę za dużo.
  • Zagniatamy MorfiPLAST tak, aby cały proszek znalazł się w środku 3. Z początku nasza domieszka sprawia wrażenie pofragmentowanej, ale im dłużej wyrabiamy masę, tym kolor staje się bardziej jednolity.
  • Jeśli uda nam się zamknąć całą domieszkę wewnątrz masy (bez bąbli powietrza), wówczas możemy wielokrotnie powtarzać gorącą kąpiel wodną bez obawy wypłukania domieszki i tym samym uzyskać dobrze wyrobioną masę. Doskonale widać to przy porównaniu zdjęć 3 4.
  • Nadanie ostatecznego kształtu 5 to już tylko kwestia potrzeb, chęci i/lub inwencji.

Nasza strzałka doskonale pokazuje kierunek w ciemności świecąc bardzo wyraźnie.