Dopasowanie obejmy metalowej przy użyciu MorfiPLAST-u

Dopasowanie obejmy metalowej przy użyciu MorfiPLAST-u

Zdarza się, że w trakcie naprawy, po wymianie niektórych elementów (np. na zamienniki) nie wszystko da się idealnie spasować. Z pomocą przychodzi nam MorfiPLAST.

Przykład z życia wzięty: wymieniamy uszkodzony element. Wykorzystujemy w tym wypadku zamiennik i jak to czasem bywa, stara obejma mocująca okazała się za wysoka o ok. 15 mm.

Jeśli mamy dostęp do giętarki i wiertarki – dopasowanie starej obejmy (nawet uwzględniając specjalne przetłoczenia powierzchni obejmy 3 ) jest jak najbardziej poprawnym rozwiązaniem. Jeśli jednak okaże się, że nie mamy takiego oprzyrządowania w zasięgu lub istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości będziemy potrzebować naszej obejmy w oryginalnych rozmiarach, proponujemy wykonanie prostej nakładki dystansowej z MorfiPLAST-u. Poniżej zamieszczamy dokumentację fotograficzną wykonania takiego elementu.

  • Prostokątna obejma mocująca z przetłoczeniami i otworami mocującymi 1 2
  • MorfiPLAST w stanie plastycznym doskonale dopasowuje się do formy, więc udało nam się wyprofilować nakładkę tak, że idealnie pasuje do powierzchni obejmy. 3
  • Nasza nakładka nie musiała być tak szeroka jak oryginalna obejma 4
  • Następnie przygotowujemy boczne „skrzydełka”, łączymy je na gorąco z nakładką i profilujemy. 5 6 7
  • Jak widać „skrzydełka” nie są symetryczne 5 . Dzięki temu używając odrobinę siły możemy zatrzasnąć nakładkę na brzegu obejmy (MorfiPLAST jest przy dość cienkich elementach odpowiednio elastyczny) i później zdjąć ją bez uszkadzania. 8 9
  • Gotowa obejma z nakładką.

Na wykonanie nakładki zużyliśmy ok 40g MorfiPLAST-u (koszt ok. 5 zł) i zajęło nam to ok. 20 min.