Zanim zaczniesz - obejrzyj ten film

Zastosowanie

Naprawiasz, tworzysz lub modelujesz? Cokolwiek robisz - zastosuj MorfiPLAST. MorfiPLAST posłuży Ci do stworzenia każdego elementu, którego kształt, w razie potrzeby, można zmienić dowolną ilość razy. Jedyne, czego potrzebujesz to niewielka ilość ciepła do ogrzania materiału do temp. 60oC.

Skala zastosowań MorfiPLAST jest ogromna. Najczęściej dotyczą napraw przedmiotów codziennego użytku lub części specjalistycznych, wykonywania zamienników elementów o skomplikowanych kształtach oraz budowy prototypów. Osobom o zacięciu artystycznym, MorfiPLAST zapewni niespotykana dotychczas paletę nowych możliwości.

Właściwości MorfiPLAST

Plastyczność. Po podgrzaniu do temp. 60oC, MorfiPLAST przez kilka minut zachowuje plastyczność. Utwardzenie następuje przez naturalne oddawanie ciepła lub szybkie schłodzenie (np. zimna woda)

Twardość i elastyczność. W temperaturze pokojowej podobne do PP (polipropylen). W niskich temperaturach (ok -20oC) elastyczność jest nieznacznie mniejsza, ale mimo to materiał nie staje się kruchy ani łamliwy.

Łączenie elementów. Połączenie elementów MorfiPLAST „na ciepło” jest jednorodne i trwałe.

Kolor. Mleczny, matowy (podobny do stearyny). Po podgrzaniu powyżej 60oC, MorfiPLAST staje się przezroczysty. Przy ponownym schładzaniu odcień mleczny stopniowo powraca.

Inne cechy. Bezzapachowy, rozszerzalność termiczna w zakresie stosowanych temperatur 0 - 60oC praktycznie niezauważalna. Dobrze przylega do innych materiałów, lecz nie łączy się z nimi na trwałe.

Narzędzia

Największa zaletą MorfiPLAST jest możliwość użycia go bez jakichkolwiek narzędzi. Wystarczy pojemnik z ciepłą wodą (o temperaturze powyżej 60oC), a uzyskanie pożądanego kształtu uzyskujemy wyrabiając plastyczną masę rękoma.

W warunkach domowych lub laboratoryjnych, do podgrzania MorfiPLAST, możemy także użyć: dmuchawy lub suszarki do włosów (idealne do podgrzewania dużych, cienkich powierzchni), piekarnika, mikrofalówki (podgrzewanie materiału od środka - zalecana dalece posunięta ostrożność) lub palnika modelarskiego (szybkie podgrzewanie punktowe).

W sytuacji użycia MorfiPLAST w warunkach „polowych”, do podgrzania można użyć także zapalniczki, jednak przy bezpośrednim kontakcie z materiałem MorfiPLAST, płomień zapalniczki pozostawia nalot z sadzy, co może spowodować mniejszą przyczepność. Poza tym jest to jedynie problem natury estetycznej i nie ma wpływu na pozostałe właściwości MorfiPLAST.

Na co należy szczególnie uważać?

Chronić przed dziećmi! MorfiPLAST jest sprzedawany w postaci małych granulek, dlatego materiał nieprzetworzony, ze względu na możliwość połknięcia, należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Również w trakcie obróbki cieplnej materiału niewskazane jest, aby w pobliżu przebywały dzieci z uwagi na niebezpieczeństwo oparzenia.

Kontakt z oczami i skórą. W przypadku kontaktu produktu z oczami, przepłukać oczy wodą. Nie stwierdzono toksyczności lub szkodliwości w bezpośrednim kontakcie ze skórą lub błonami śluzowymi.

Opary. W trakcie standardowej obróbki cieplnej nie zanotowano uwalniania toksycznych oparów. Przy podgrzaniu do temperatury powyżej 200oC uwalniają się monomery. W takim przypadku należy szybko wyjść na świeże powietrze i głęboko oddychać.

UWAGA! Maksymalna temperatura pracy gotowych elementów: 60oC. Nadmierne ogrzanie i nieostrożna obróbka materiału może prowadzić do oparzeń. Materiał pali się w temperaturze 275oC